Názov podujatia:   40. ročník zimné rallye Campingu a Caravaningu
Termín konania:   18. - 22. 2022
Miesto konania:   Palcmanská Maša ubytovňa NITA

Na našu pravidelnú akciu počas zimných  prázdnin našich školákov sme sa po 10 rokoch vrátili do prostredia v stredisku  Dedinky Mlynky do chaty NITA v Palcmanskej Maši obklopenej 25 cm vysokým bielučkým snehom.

Po spoločnej večere a otvorení zrazu Jarom a Vojtom, ktorí pripravovali túto akciu prebehlo oboznámenie sa s programom pre 28 účasníkov, čo prišli obdivovať krásy Slovenského raja. 14 našich mládežníkov sa podarilo na chvílu odpútať od mobilov a upútať ich  stolným tenisom,  stolným futbalom či neskôr biliardom, ktorý hravo zvládli po ukážkach od dospelých. Dospelí  potom počas animácie fotiek spomínali na predošlé zimné zrazy.

Pekné slnečné počasie, hneď po výdatných raňajkách,  vytiahlo lyžiarov do Mlyniek na svah. Ostatní sa vybrali na pešiu túru z chaty Nita do Mlyniek na svah, kde povzbudili našich lyžiarov a potom do strediska Mlynky-Biele vody a ďalej  okolo lyžiarskeho vleku hore na kopec. Tam sa nám otvorila úžasná panoráma na vodnú nádrž dedinky ku ktorej sa poniektorí na zadku spustili zjazdovkou na druhú stranu kopca. Potom sme pokračovali  do miestnej veľmi peknej picérie v Dedinkách, kde sme už všetci spolu aj s lyžiarmi posedeli pri chutnom očerstvení. Po dvoch  hodinách lebedenia sme sa vrátili na ubytovňu, kde sme dopozerali napínavý hokejový zápas. Z mojich plánovaných 4,5km bolo vraj podľa ich krokomerov 8km. O 18.00 sme si pochutnali na výbornom  jedle a potom  sa rozdelilo112 cien v tombole, ktorú organizovala Miška s Vierkou. Hlavnú cenu  darovali naši členovia Korytaroví z Moravskej Všeminy medovú tortu, ktorú vyhrala Helka. Prestávky počas tomboly vyplňal náš harmonikár Ľubo z Víťaza pesničkami na želanie a spolu sme pokračovali v zábave do neskorých večerných  hodín.

Po raňajkách zhodnotil akciu 1. viceprezident a poďakoval sa všetkým za účasť  aj prevádzkovatelom chaty Zuzke a Jožkovi. Na konci niektorých čakala ešte lyžovačka na Bielych vodách či prechádzka po priehradnom múre s pohľadom na okoloidúci historický vlak s parným rušnom a potom aj trocha šmýkania sa na zľadovatelej ceste s autami. Napokon naplánovaná zachádzka pri ceste domov do dediny Víťaz so zastávkou s bohatým občerstvením v stredisku s dvoma  bowlingovými dráhami u Galdunovcov.

Zapísal Manák Jaro st.