O podujatí 38. ročník ZIMNÉ RALLYE CCC konaného v dňoch 23.2. - 28.2.2018
v lyžiarskom stredisku KOKAVA LÍNIA chata HÁJ napísal Manák Jaroslav 1. viceprezident CCC WGSKE Zdravotník Košice

Zimná akcia, ktorá je plánovaná počas jarných prázdnin školopovinných detí nášho kraja bola situovaná na Stredné Slovensko do lyžiarskeho strediska KOKAVA-Línia, nachádzajúceho sa 11 km od Kokavy nad Rimavicou do chaty Háj. Na svahoch neďalekého lyžiarskeho strediska, ktoré prevádzkuje 5 lyžiarskych vlekov v nadmorskej výške 800 mn. s kombináciou pre stredne náročných aj pre začínajúcich lyžiarov aj celé rodiny sme strávili šesť dní lyžovačky. Výborne pripravené svahy, veľké parkovisko aj primerané ceny.

Aj spoločné večery patria už neodmysliteľne k tejto akcii, kde v spoločnej kuchyni si varí každý sám, aj všetci spolu a potom sa ohodnocujú aj rodinami pripravené pomazánky, čo zorganizoval a vyhodnotil ROBO. Kotlíkový guláš na tri dni pripravili zase Jardes a Marcel, hranolky na 30minút pre 26 účastníkov Lucka s Kikou. Veľkú tombolu zorganizovali naši tínedžeri z vlastných už doma nepoužívaných plyšákov, niektoré sa vraj vrátili aj domov a cien od Hanky.

Mládež sa vždy teší na tvorivé dielne s Vierkou ktorá ich usmerňuje celý večer bez kriku a mobilov. Zimné nočné mrazy -20 stupňov celonočné prikladanie do kozuba ,zapadnuté autá do snehu/Vlado/ i požívanie snehových reťazí preverilo pripravenosť našich chlapov na zimu.

Poďakovanie patrí zvlášť majiteľovi chaty Norovi za poskytnuté ubytovanie aj našim ktorý sa podieľali na tomto peknom podujatí.

V Košiciach 8.3.2018
J. Manák

ZRCC 1ZRCC 2ZRCC 3

 
 
Prílohy:
Stiahnuť tento súbor (Text ZRCC 2018.pdf)Text ZRCC 2018.pdf81 kB