Tak a je to tu, hovorím o zahájení karavanistickej sezóny. Pre jedných skôr, pre iných neskôr, s určitými obmedzeniami, ale hlavne že sme naštartovali karavany a pripojili prívesy. Pomerne dlho sme sa nie vlastnou vinou nevideli a nemohli sa aspoň zvítať a pozdraviť. Nastal však čas po zime pripraviť naše dočasné príbytky na kempovanie.

Mnohým z nás ktorí parkujeme pod holým nebom, vieme, že karavan potrebuje náležitú starostlivosť.

Pri hľadaní materiálov pre zostavovanie ročenky SACC 2021 som sa dostal k viacerým firmám, ktoré pre nás ponúkajú rôzne služby. Čo sa týka šírky ponuky najviac ma oslovila Trnavská firma Karavan.sk a jej ponuka šetrného ručného umytia karavanov. Po telefonickom kontakte som sa dohodol, že využijem výjazd na zraz do Piešťan a zastavím sa na umytie karavanu, podotýkam, že značne znečisteného.

Umyváreň bola síce tradičná s kefami, to hlavne pre kamióny, ale pre karavany sa umýva ručne. Keďže som bol zvedavý tak ma pracovníci servisu uviedli do obrazu. Najprv použijú aktívnu penu, ktorou napenili steny karavanu, po čase sa zažratá špina začala rozpúšťať a stekať dole. Vtedy prišiel na rad tlakový oplach. Pracovníci naozaj predvádzali čo znamená bezdotykové umývanie, bez kief a špongií. Počas umývania máte k dispozícií reštauráciu, obchod s karavanistickými potrebami a doplnkami. Tiež sme sa dozvedeli o možnostiach servisu, kontroly plynového rozvodu s certifikátom, vymeniť prázdnu plynovú PB fľašu za čistý propán, prípadne si doplniť pohonné hmoty.

Na záver sa chcem poďakovať pracovníkom firmy za prístup a profesionálne odvedenú prácu.

Pre informáciu prikladám pár fotiek z očisty,

J. Ducko