Nemeckí novinári spoznali slovenské kempingy

Kempovanie a karavaning sú  pre nemeckých turistov veľmi populárne a Slovensko im má čo ponúknuť. Presvedčili sa o tom aj 3 nemeckí novinári a ich rakúsky kolega z časopisov a webstránok, ktoré sa špecializujú na tento druh dovolenky.

Počas 5-dňovej infocesty (25. – 29. 9. 2014) po Slovensku sa zastavili v 7 kempingoch, vyskúšali si aktivity, ktoré sú počas sezóny ponúkajú návštevníkom návštevníkom, navštívili zaujímavé miesta v ich blízkosti a ochutnali i originálnu slovenskú gastronómiu. V Bratislave novinárov zaujali historické pamiatky v strede mesta a v neďalekom areáli Divoká voda v Čunove – nielen kemping, ale aj široké možnosti vodných športov. V Liptovskej Sielnici na nich veľmi pozitívne zapôsobil Resort Villa Betula, ktorý okrem kvalitného kempingu ponúka ubytovanie aj v penzióne, apartmánoch a mobilných domoch a to najmä pre rodiny s deťmi. Pre ne je pripravené množstvo zábavy v lete i v zime, ale aj zvieratká, poníky a jazdecké kone, golfová akadémia a gastronomické špeciality z regionálnych a domácich produktov. V Mara Campingu v Liptovskom Trnovci si vyskúšali niektoré z adrenalínových vodných športov, ktoré ponúka kemping priamo na brehu jazera prostredníctvom najväčšieho vodného športovo-zábavného centra na Slovensku Mara FUN. Po splave Dunajca na plti a prehliadke Červeného kláštora si pozreli Camping Dunajec priamo pri prístave pltí. V kempingu Goralský dvor v Haligovciach boli nadšení nielen jeho kvalitou, ale aj množstvom aktivít, ktoré tu pripravujú pre návštevníkov, pričom využívajú aj veľkú zbierku starej poľnohospodárskej techniky. Po návšteve Autocampu Levoča obdivovali aj mesto Levoča, kde si pozreli námestie a Starú radnicu, no nevynechali ani nádherný výhľad z hradnej veže na Spišskom hrade. V Liečebnom dome Diamant v Dudinciach ocenili príjemné prostredie s vybavením izieb na vysokej úrovni. Počas posledného dňa spoznali históriu vodných mlynov vo vodnom mlyne v Kolárove, ktorý sa stal najzaujímavejším turistickým miestom v regióne a okrem viacerých aktivít počas sezóny pre deti aj dospelých ponúka aj možnosť kempovania. Infocesta novinárov sa ukončila v kempingu pri termálnom kúpalisku Thermalpark Dunajská Streda, kde našli spokojných karavanistov využívajúcich možnosti prepojenia kempingu s bazénmi s teplou vodou, saunou a wellness centrom.

Zo svojich nových informácií pripravia novinári pred letnou sezónou články do svojich časopisov ako odporúčania na návštevu Slovenska – krajiny, ktorá má široké možnosti užívať si dovolenku aj s karavanom. Novinári skonštatovali, že na Slovensku vidia veľký potenciál pre návštevníkov-karavanistov.

Zdroj: SACR