skhrenfrdehuples

Odpovedať: Niečo o Zimnom Kempovaní

UPOZORNENIE: Zverejňujete správu ako hosť, po zverejnení ju nemôžete upraviť ani zmazať
Prosím Prihlásiť alebo Zaregistrovať pre preskočenie tohoto kroku.

Vaša e-mailová adresa bude dostupná iba administrátorom.
X

História témy: Niečo o Zimnom Kempovaní

Max. zobrazujem posledné 6 príspevky - (od najnovších)

  • Jano
  • -ov Avatar
30 jan 2020 10:54
Niečo o Zimnom Kempovaní

Krásny kemp celoročný je na oraviciach, cez deň lyžovačka a na večer do thermalu vyhriať kosti,vysoko odporucam

  • djvideo
  • djvideo-ov Avatar
13 jan 2010 14:29
Re:Niečo o Zimnom Kempovaní

Zimný karavaning v letnej atmosfére.

Aj keď som učiteľ, zimné prázdniny som si neužil, bolo treba namontovať do učebne nové počítače a ešte to nevľúdne počasie, nedávalo veľa možnosti ako spojiť karavaning s oddychom aspoň na pár dní. Rozhodnutie padlo na osvedčené termálne kúpaliská v susednom Maďarsku. Pri internetovom zvažovaní kam, som objavil pre mňa novinku možnosť zimného karavaningu v areály termálneho kúpaliska v Dunajskej Strede. V lete som niekoľkokrát navštívil tento kemping a páčilo sa mi, ale v zime? Uvidím ako to dopadne a nakoniec z Dunajskej Stredy do Maďarska to nieje ďaleko.
Po príchode na miesto som bol milo prekvapený, elektrický rozvádzač pripravený pár metrov od hlavného vchodu do termálnych bazénov, toaleta a sprchy hneď pri vchode, možnosť nabrať si vodu do bandasky, ku komfortu snáď chýba iba kuchynka, ale tú si vozíme stále so sebou, tak ju aspoň využijem. Teplučkú vodu a vodné atrakcie, vírivky, masáže, prechod z vnútorného do vonkajšieho bazénu, možnosť zaplávať si pod holým nebom v plaveckom bazéne som si skutočne fantasticky užil. Potešila ma aj ponuka stravovania, aj formou menu, alebo si len tak posedieť pri káve. Skrátka môžem svojim priateľom karavanistom smelo odporučiť a zároveň poďakovať pracovníkom Thermalparku Dunajská Streda za skvelú teplú novinku ktorú pre nás vytvorili v tomto chladnom období.

J Ducko, KMCC Turist Union, Bratislava

Prílohy:

  • Vlado Šrámek - Bratislava
  • -ov Avatar
17 dec 2009 12:14
Re:Niečo o Zimnom Kempovaní

S manželkou sme boli v Camping Club Villa Betula v Liptovskej Sielnici na veľkú noc, Nový rok. tento kemp je výborný na zimný karavaning. Môžem doporučiť.
S pozdravom Šrámek.

  • Ducko
  • -ov Avatar
17 dec 2009 10:24
Re:Niečo o Zimnom Kempovaní

Zimné kempovanie u nás nieje zaužívané,podaktorí sme však roky chodili s prívesmi do kempingu kúsok od Banskej Bystrice do Tajova, kde je krásna príroda starostlivo udržiavaný pekný kemping rodinného štýlu.Hneď za kempingom je lyžiarsky vlek. Je možne sa stravovať v neďalekej reštaurácii.
Kemping je našim členom takže základne údaje sú v sekcii kempingy a je celoročne otvorený.
S pozdravom D.J.

  • addams
  • addams-ov Avatar
07 dec 2009 19:57
Niečo o Zimnom Kempovaní

V alpských krajinách, k zimným horám neodmysliteľne patrí aj karavaning. Je to dané štýlom trávenia voľného času v prírode.
Dnes to už neznamená, že prídete o konfort. Stačí urobiť krok a ste bližšie k prírode. V dnešných obytných autách a prívesoch je všetko ako v najmodernejšom príbytku malého rozmeru. Kuchynský kút s plynovým varičom, chladničkou. Nie je problém využiť aj gril či mikrovlnku. O teple sa postará výkonné kúrenie ( plynové, elektrické ). Teplú vodu vám vyrobý bojler. Chemcká toaleta má nie len
dokonalé splachovanie, ale je tu aj sprcha. Postele v týchto malých priestoroch môžu byť vybavené už aj pohodlnými matracmi.

No treba sa viac postarať o samotné vozidlo, treba rešpektovať nástrahy zimnej cesty, šmykľavej vozovke.
Bezpodmienečne je nutné prezuť pneumatiky na zimné, a ak si to vyžaduje situácia, mať vždy pripravené aj snehové reťaze.
Je lepšie predísť nepríjemnostiam, hlavne keď idete relaxovať.
Dnes už nie je problém v Európe nájsť zimný kemp, čiže kemp s celoročnou prevádzkou.

Okrem pobytu v kempingov je možné v zime aj voľné kempovanie, keď idete lyžovať a chcete sa zdržiavať v blízkosti lyžiarskych vlekov. Nájdu sa tu voľné plochy. V tomto prípade sa však musíme zaobísť bez elektrickej prípojky.

Zimné kempovanie na Slovansku je však ešte stále podľa mňa obmedzené, je tu dosť málo celoročných kempingov ( momentálne ma nenapadá ani jeden ). Takže u nás skôr môžeme kempovať na divoko, ako v kempe.

Pozná niekto celoročný kemp na Slovesnku v blízkosti lyžiarskeho strediska??

Čas vytvorenia stránky: 0.403 sekúnd
Go to top