Dňa 1. októbra 2020 je vyhlásený núdzový stav na dobu 45 dní na celom území SR. Zároveň vstupujú do platnosti nové opatrenia týkajúce sa cestovania, nosenia rúšok a hygienických opatrení pre prevádzky.

na stránke UVZ SR 

https://www.google.com/url?q=https://www.uvzsr.sk/index.php?option%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D4132:na-jednom-mieste-tu-najdete-vetky-aktualne-platne-opatrenia-uvz-sr-v-suvislosti-s-covid-19%26catid%3D250:koronavirus-2019-ncov%26Itemid%3D153&source=gmail&ust=1601633432952000&usg=AFQjCNFji7d9MFSJ6Dm6TojwP7JU3pvf8A">https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4132:na-jednom-mieste-tu-najdete-vetky-aktualne-platne-opatrenia-uvz-sr-v-suvislosti-s-covid-19&catid=250:koronavirus-2019-ncov&Itemid=153

nájdete vždy platnú verziu nariadení v oficiálnom znení. Z posledného nariadenia je zjavné, že sa netýka ubytovacích zariadení.  V platnosti sú zvýšené požiadavky na hygienu, je to najmä dodržanie 1 hodinovej periodicite dezinfekcie sociálok. Čo sa týka kúpalísk je tam presne popísaný postup pre čistenie bazénov.

Tak, ako som doporučoval už na jar, pokiaľ máte otvorené naďalej kempingy, všetko čo robíte dokumentujte písomne! Čo nebolo na papieri to nie je! Takže každú hodinu podpísať dezinfekciu sociálok!

Nezabudnite, že je vyhlásený núdzový stav a jeho zvláštnosťou je aj zásadné zvýšenie pokút a trestov!!  Ono sa o tom nehovorí, ale je to tak! Doporučujem vyhnúť sa organizovaniu akcií, to sa netýka toho, že k vám prídu hostia, tých môžete ubytovať bez obmedzení!  A ubytovaní hostia si v reštaurácii a bufete na pive môžu posedieť, pri dodržaní podmienok vyhlásených UVZ. 

    Prosím nespoliehajte sa na to, že tieto vyhlásenia sú vraj nezákonné. Za to riziko to nestojí, najmä ak ste v kategórii podnikateľ!  Rovnako sa vás netýka kontrola ubytovaných zo zahraničia, či nepodliehajú karanténe, ale prehľad by ste mali mať!

Pri všetkej svojej činnosti nezabudnite na výzvy na udávanie porušovania predpisov, mnohí ľudia pod vplyvom strachu môžu oznámiť vaše prehrešky!

Strach z vlastného nakazenia. Nik nechce byť v štatistike v kolónke na dýchacom prístroji. 

Takže tak ako už na jar bolo ohlásené platí aj pre zvyšok sezóny, organizované akcie sú zrušené, ale pobyt v prírode je nejlepší recept na zdravie!

 

S pozdravom Jaroslav Mišura, prezident SACC