skhrenfrdehuples

INTERRALLYE Camping park Karpaty – Kuchyňa

INTERRALLYE Camping park Karpaty – Kuchyňa 15-17.06.2018 Vo veľkej prírodnej kuchyni campingu parku Karpaty Kuchyňa sa stretli priaznivci dobrej zábavy, súťaženia a varenia. Tentoraz v kotlíkoch bublala a rozvoniavala tradičná i menej tradičná špecialita rybacia polievka,...

AGROKEMPCAR - Slnečné skaly

Milí karavanisti, upozorňujem Vás o zmene miesta konania stretnutia AGROKEMPCAR. Stretnutie sa nebude konať v kempingu Belá Nižné Kamence, ale v autokempingu Slnečné skaly – Rajecká dolina. Zároveň Vás na toto stretnutie srdečne pozývame. Pozvánku s programom nájdete v prílohe:

Správa z májového stretnutia caravanistov -Vincov les 25.-27.5.2018

V dňoch 25.-27.5.2018 usporiadal CC Bánovce nad Bebravou tradičné májové stretnutie caravanistov vo Vincovom lese. Stretnutia sa zúčastnilo 86 posádok zo SR a ČR, z toho bolo 20 posádok neorganizovaných. Účasť bola čiastočne ovplyvnená predpoveďami nepriaznivého počasia, čo sa nakoniec...

38. ročník ZIMNÉ RALLYE CCC

O podujatí 38. ročník ZIMNÉ RALLYE CCC konaného v dňoch 23.2. - 28.2.2018v lyžiarskom stredisku KOKAVA LÍNIA chata HÁJ napísal Manák Jaroslav 1. viceprezident CCC WGSKE Zdravotník Košice Zimná akcia, ktorá je...

Bowlingový turnaj v Košiciach

Bowlingový turnaj v Košiciach

Už piaty ročník bowlingového turnaja sa konal v priestoroch Bowling clubu na Watsonovej ulici v Košiciach. Po privítaní viceprezidentom WGSKE oboznámil prítomných s podmienkami súťaženia Manák Jaro ml. hlavný  usporiadateľ.

SVRBICKÁ SNEŽNÁ STOPA

SVRBICKÁ SNEŽNÁ STOPA

SVRBICKÁ SNEŽNÁ STOPA OPAŤ NAPREDOVALA  Vysoké teploty a mokrý sneh poznačili II. ročník Svrbickej snežnej stopy, na ktorej sa postupne dňa 27.1.2018 zišlo 74 spokojných účastníkov tohto podujatia lyžiarskej turistiky. Účastníci si pochvaľovali najmä okrem tradičnej 10km trasy aj...

Projekt Karelia

Pre karavanistických nadčencov a cestovateľov sme dostali zaujímavú ponuku Projekt KARÉLIAOrganizátor: Liga Karavanerov Moskva - Rusko7.7. – 23.7. 2018 v dvoch náväzných trasáchHelsinki – Belomorsk, Belomorsk – PskovZáujemcom prikladáme informácie v prílohe:

UPOZORNENIE !

UPOZORNENIE ! Z dôvodu zvýšeného záujmu o CCI karty na rok 2018 pozastavujeme online objednávanie CCI kariet na rok 2018. Momentálne musíme uprednostniť hromadné objednávky pre našich registrovaných klubových členov. Za pochopenie ďakujeme.

Kalendár podujatí na rok 2018

Dátum Názov POZVÁNKY Poriadateľ Miesto GPS Kontakt www Registrácia max. počet účastníkov Od Do MAREC - BŘEZEN 24.2. 27.2. 37. Zimné rallye CC CCC Wagon  Košice SKI...

Svrbická snežná stopa 2018

POZVÁNKA NA PODUJATIE MCCC BUĎ FIT Piešťany Vás srdečne pozýva na podujatie 2 ročníka lyžiarskej turistiky, pod názvom SVRBICKÁ SNEŽNÁ STOPA, ktoré sa bude konať 27.1. 2018 a povedie okolo obce Svrbice. Bližšie informácie nájdete v prílohe:

 • INTERRALLYE Camping park Karpaty – Kuchyňa

 • AGROKEMPCAR - Slnečné skaly

 • Správa z májového stretnutia caravanistov -Vincov les 25.-27.5.2018

 • 38. ročník ZIMNÉ RALLYE CCC

 • Bowlingový turnaj v Košiciach

  Bowlingový turnaj v Košiciach

 • SVRBICKÁ SNEŽNÁ STOPA

  SVRBICKÁ SNEŽNÁ STOPA

 • Projekt Karelia

 • UPOZORNENIE !

 • Kalendár podujatí na rok 2018

 • Svrbická snežná stopa 2018

Milí priatelia,fotka mišura

navštívili ste stránku Slovenskej asociácie campingu a caravaningu. Sme občianske združenie spájajúce karavanistov, prevádzkovateľov kempingov a už aj výrobcov v oblasti karavaningu. Našim základným cieľom je pomáhať pri rozvoji karavaningu na Slovensku a úspešná spolupráca s karavanistami v okolitých štátoch.

            Milí priatelia karavanisti je pre mňa, po zvolení do ďalšieho funkčného obdobia, poctou vás pozdraviť pred začiatkom sezóny roka 2018, popriať vám veľa zdravia a šťastia v nastávajúcom roku. Každý z vás má určite spracovaný plán na tento rok, aspoň v hrubých rysoch. Pevne verím, že si v ňom našlo miesto aj niekoľko akcií z nášho kalendára, ktorý máte k dispozícii na našej stránke. Všetci čo pracovali na tomto pláne vás radi uvítajú na svojich akciách, ktoré pre vás pripravujú. Všetky akcie poriadané klubmi stoja na dobrovoľníckej práci členov klubov. Ďakujem im vopred za ich nezištnú prácu a ochotu aj v dnešnej dobe venovať časť svojho voľného času pre ostatných priateľov. Je to pôžička, ktorú ponúkajú návštevníkom svojej akcie a radi si ju vyberú pri návšteve akcie poriadanej ďalším klubom. Rovnako je treba poďakovať aj kempingom, ktoré sa pustili do organizovania stretnutí. Tu je to v podstate založené na angažovaní najmä rodinných príslušníkov majiteľov a prevádzkovateľov kempingov na organizácii akcie. Pevne verím, že nájdu nasledovníkov a už v budúcom roku pribudnú nové aktivity kempingov v našom kalendári. Je príjemným zistením,že sa stáva normálnym stav, keď v našich kempingoch skoro všetko funguje ako má. Namáhavá práca prevádzkovateľov kempingov prináša svoje plody. Viac ubytovaných, ktorí sa vrátia späť. Viac návštevníkov zo zhraničia, ktorí aj vďaka nami organizovaným akciám spoznávajú naše kempingy a vracajú sa aby s prekvapením konštatovali, že stále je čo spoznávať a sú zaskočení bohatstvom našej prírody a našej kultúry. Všeobecne je nutné povedať, že pokiaľ budeme mať medzi sebou ľudí, ktorí sú ochotní pracovať v prospech ostatných pre to, že im to robí radosť, potom sa nemusíme báť o náš karavaning. Dúfam, že takáto „choroba „ bude čo najviac infekčná,

            Je radostné konštatovať, že v roku 2017 narástla účasť na karavanistických akciách. Je predovšetkým potešujúca  účasť detí / vnúčat/ na všetkých akciách. V mnohých kluboch privítali nových členov a tak narástla celá rodina Slovenských karavanistov. Historicky sa Slovenský karavaning líši od európskeho priemeru podielom mladých členov. Nikdy to nebola prevažne penzijná spoločnosť a dúfam, že takou aj zostane. Aj keď musím priznať, že aj ja som posilnil práve túto skupinu karavanistov. Pre mňa je povzbudením to, že návštevou spoločných stretnutí sa  stávam štatisticky mladším. Je radosť byť vo vašej  spoločnosti,pretože toto omladenie je viditeľné na všetkých účastníkoch. A pri každom lúčení po akcii počuť slová naznačujúce radosť z očakávania nasledujúcich stretnutí.

            Z radosťou sa stretávame nielen na domácich stretnutiach, ale aj u našich priateľov spoza hraníc. Aj tento rok sú v našom kalendári všetky tradičné stretnutia organizované v Európe. Medzinárodnú  sezónu začneme  návštevou 57. Europa Ralley v San Vincenzo v Taliansku. V prostred sezóny je pred nami 87.  FICC rallye pri  Berlíne / kde je predbežne prihlásených 19 našich posádok/ a pre nás bude vrcholom usporiadanie 22. Dahlie rally v ATC Goralský dvor v Haligovciach pod patronátom predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Organizačný výbor už pracuje na plné obrátky a nám zostáva len dúfať, že všetko prebehne podľa našich a vašich predstáv, vrátane počasia. Okrem toho máme v tomto roku aj ďalšie domáce významné akcie. Je to 50. ročník RCC, ktorý privíta kemping Gäceľ pri Dolnom Kubíne a 49. Národný zraz karavanistov Slovenska, ktorý bude po dlhej dobe mimo kempingu v Zamarovciach pri Trenčíne. Rovnako okrúhleho veku sa dočkal 10. Veľkonočný zraz v Dunajskej strede. Všetkým poriadateľom a tiež návštevníkom prajem úspech a šťastný priebeh a návrat domov.

            Ako som napísal už hore, je cítiť nárast karavaningu u nás, rovnako sa hovorí o náraste karavaningu v celej Európe, výrazne rastie predaj obytných áut a prívesov v rozsahu 12% medziročne. Mnohí výrobcovia hlásia naplnenie kapacity na viac ako rok, ako sme na tom z tohto pohľadu u nás? Pripomínali sme si 60 rokov kampingu a karavaningu na Slovensku, to je približne aj čas keď sa u nás začali objavovať prvé karavany, najmä skladačky. V tomto ohľade sme nijako ani v kvalite výrobkov nezaostali za Európskym trendom. V osemdesiatich rokoch sa okrem karavanov vlastnej výroby dali kúpiť aj fabrické výrobky. Po deväťdesiatom roku sa s vlastnou výrobou stretáme už iba pri vostavbách. Výnimočne stretneme na ceste a zraze karavan vlastnej výroby, najviac nejakú Aviu, ale inak je to už prehliadka svetových značiek. Väčšina je kúpená z druhej ruky, ale vo vynikajúcom stave. Podľa podkladov prezídia policajného zboru je na Slovensku evidovaných 5182 obytných prívesov, 19 obytných návesov a  2185 špeciálnych automobilov, ako sú zatriedené obytné autá. Čo sa týka Európskeho porovnania tak podľa podkladov federácie výrobcov karavanov je v Európe registrovaných 1 813 050 obytných automobilov a 3 934 550 obytných prívesov. Za uplynulý rok pribudlo 162 393 nových registrácií. Z toho vyplýva, že sme súčasťou obrovskej rodiny karavanistov. Je nutné počítať s tým, že k skoro 6 miliónom karavanov patrí viac ako 12 miliónov karavanistov. Použijem bežné prirovnanie našich novinárov,  keby sme sa všetci postavili vedľa seba, zaberieme viac ako 63 000 futbalových ihrísk. Náš príspevok k počtu karavanov je síce malý, ale nie zanedbateľný. Rovnako je zaujímavé porovnaie v oblasti kempingov. U nás je cca 150 kempingov, alebo miest, ktoré ponúkajú miesto pre karavany. V Čechách ich je viac ako tisíc. Máme čo dobiehať.

            Na záver mi dovoľte ešte raz poďakovať všetkým, ktorí prikladajú ruku k rozvoju tohoto unikátneho hnutia, veď kto iný spája celé rodiny tak ako karavaning? Či už je to vlastnou prácou, alebo pomocou vecných darov alebo finančnou podporou. Samozrejme ďakujem aj všetkým, ktorí si na nás spomenuli v spojitosti s darovaním 2% dane. Priatelia ešte raz ďakujem, teším sa na spoločné stretnutia.

Ing. Jaroslav Mišura, prezident SACC.

 

Go to top