Regionálne kluby a národné združenia usporadúvajú pre svojich členov, ale aj pre neorganizovaných záujemcov rôzne stretnutia, zrazy, akcie a podujatia, na ktorých sa stretávajú s rôznym programom pri rôznych príležitostiach a na rôznych miestach.


Slovenská asociácia campingu a caravaningu, predtým Slovenský camping a caravaning club, spolu s Caravan clubom SR už niekoľko rokov spolupracujú na zostavovaní kalendára významných podujatí kempingu a karavaningu poriadaných na Slovensku, pričom od roku 2004 ho doplnený o výber najvýznamnejších medzinárodných podujatí formou štvorstranovej farebnej publikácie v primeranom náklade vydáva Cestovná agentúra Slovpat. Záujemca si ho môžu obstarať po prvýkrát na januárovej Medzinárodnej výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave v expozícií SACC a neskôr vo svojich regionálnych kluboch, na podujatiach, v kempingoch a pod.

Podujatím z najdlhšou tradíciou od roku 1968 je Rallye Campingu a caravaningu, ktorého organizátorom posledných ročníkov so septembrovým termínom je SACC.

Každoročnú organizáciu Národného zrazu karavanistov, tradovaného od roku 1970 v posledných rokoch striedavo realizujú v júnovom termíne regionálne kluby CC SR. Prehľad o histórií a fotografie sú uverejnene na stránke regionálneho klubu CCC Trenčín.

K2004

 

 

Reklamným partnerom Kalendára bol predajca obytnej mobilnej techniky AC Autocaravan z Trnavy a výrobca autobaterií Akutrade, s.r.o. z Banskej Štiavnice.

 

 

 

K2005

 

 

 

Reklamným partnerom Kalendára bol výrobca prestavieb obytných automobilov SCT Caravan zo Žiliny.

 

 

 

K2006

 

 

Reklamným partnerom Kalendára bol Výrobca a predajca obytnej techniky spoločnosť Turčan auto,s.r.o z Martina

 

 

 

K2007

 

 

Reklamným partnerom Kalendára bola Správa cestovného ruchu Senec.

 

 

 

K2008

 

 

 

Reklamným partnerom Kalendára je požičovňa a predajca obytnej techniky spoločnosť Camping city z Bratislavy.